#2017-08-18 06:30:16 

Nakrochmalona

Użytkownik

Czy muszę znac język niemiecki, żeby pracować jako opiekunka. Interesuje mnie praca w charakterze opiekunki osoby starszej. W Polsce opiekowałam się babcią po wylewie i zajmowałam się domem, także praktyczne doswiadczenie już mam, ale nie znam niemieckiego.
#2017-08-18 08:37:16 

dachówka

Użytkownik

Znajomość niemieckiego to niestety wymóg konieczny. Jak nie znasz w ogóle języka to możesz zapisać się na kurs niemieckiego i nauczyć się mówić choć w stopniu komunikatywnym. Niektóre firmy, które zatrudniają opiekunki organizują tez bezpłatne kursy językowe. A co do pozostałych wymagań, to zobacz sobie to ogłoszenie http://laxocare.pl/oferty-pracy/opieka-pani-rt-rommelsbach/. Masz tam przykładowy zestaw wymagań dla osoby, która ma zostać opiekunką. Musisz zajmować się domem, pomagać w myciu i ubieraniu się podopiecznej, w jej karmieniu, czasem w zmianie pieluch itd.
#2017-08-18 08:59:05 

zastępowa19

Użytkownik

Ja bym nie dała rady. Do takiej pracy trzeba mieć siłę faceta.
#2017-08-18 09:46:03 

Nakrochmalona

Użytkownik

Ja też mysłałam że nie dam rady, a jednak nauczyłam sie opiekowac babcią, także wysiłku się nie boję. Tylko ten język... Chyba trzeba będzie zapisać się na jakiś kurs.
#2017-08-18 10:32:13 

dachówka

Użytkownik

Ta firma, z której wrzuciałam to przykładowe ogłoszenie o prace organizuje darmowe kursy językowe jak jest wiecej chetnych do pracy z danego miasta, możesz do nch zadzwonić i zapytac czy nie mają teraz jakiego darmowego kursu. Może akurat uda się nauczyć języka za darmo.
#2017-08-18 10:50:25 

Nakrochmalona

Użytkownik

Zadzwonie, dzięki za podpowiedź:) Już sprawdzałam koszt normalnych kursów, masakra. Nie stać mnie na nie. Podobno są też jakieś bezpłatne kursy organizowane przez fundacje czy stowarzyszenia, wiecie co o tym?
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015